Fantom opery - Gaston Leroux

14:50


Autor: Gaston Leroux
Vydání: Pevná vazba
Originál: Le Fantôme de l'Opéra
Nakladatelství: Knihy Omega
Počet stran: 280

Krásná operní zpěvačka Christina má dva nápadníky. Jedním z nich je přítel z dětství Raoul de Chagny a druhým tajemný hlas, který Christina považuje za Anděla hudby. Hlas však není tím, za koho jej dívka pokládá a naivně spadá do spárů krutého fantoma Opery. 


Myslíte, že je fantom Opery pouhý výmysl autora? Že měl Gaston Leroux velmi bujnou fantazii? Nikoli. Existuje mnoho důkazů, které nám potvrzují, že TENTO fantom opravdu žil. A nebyl to ledajaký fantom. Jmenoval se Erik a bezhlavě se zamiloval do operní zpěvačky, Christiny. Erik pomáhal při budování pařížské Opery, aby se tam záhy mohl skrývat. Díky svojí praktičnosti a zručnosti, fantom vytvořil desítky tajných chodeb, které měl znát jenom on. 

Díky tomu, že ovlivňoval ředitele, byla Opera pod fantomovým dohledem. Každé neuposlechnutí mělo zhoubné následky. Spatřit ho, se však povedlo jen pár jedincům. Ti, co ho viděli tvrdí, že byl oděn v černém plášti, na tváři umrlčí maska a místo očí žhavé uhlíky. 

Někteří svědci fantomova řádění věděli více než jiní a dle jejich výpovědí sestavil autor příběh odrážející historické události Paříže konce 19. století. 


Kniha Fantom opery nese mnoho úspěchů. Když se podívám do žebříčků, je hodnocena velmi kladně, s čímž bohužel nemohu souhlasit. S autorem jsem si nesedla ve stylu psaní. Dle mého názoru skákal od jednoho k druhému, čímž vzniklo, že na mě kniha působila kostrbatě a klopotně. Bohužel jsem od opěvované knihy, kterou každý četl a vychvaloval si ji, čekala mnohem více.

Jak jistě víte, klasickou literaturu zbožňuji, ale s Fantomem opery jsem se neskamarádila, což mě přivádí lehce do rozpaků. Autor chtěl knihu udělat reálnou, ale zároveň fantastickou a to se mi příčí. Myslím, že pointa nebyla špatná, ale způsob, jakým kniha byla napsána mohl být propracovanější a pro nás obyčejné smrtelníky srozumitelnější. 

Myslím, že tato kniha není dobrá pro ty, co jsou s klasickou literaturou na začátku. Ale zároveň  jsem přesvědčena, že někomu toto dílo učarovalo a nedalo mu spát. S touto knihu se určitě setkám za čtyři roky u maturity, ale do té doby si dám s Fantomem opery raději pohov. Svým způsobem nebyla vůbec špatná. Ti, co milují napětí by se v knize našli.

Knihu lze zakoupit zde.
Knihu Fantom opery zakoupíte v knihkupectví Knihy Dobrovský

Knize dávám tři z pěti mimoňů.
Logo
Četli jste tuto knihu? Zaujala vás recenze? Váš názor?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Líbí se Ti blog? Staň se pravidelným čtenářem vpravo v panelu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Vaše Mimozemšťanka

MIMOZEMŠŤANKA DOPORUČUJE

6 komentářů

Mimozemšťané, děkuji za motivaci, které si nesmírně vážím.

Ideal's bookshelf: read

Zombie Blondýny
Steal Like an Artist: 10 Things Nobody Told You About Being Creative
Deník úúúplně obyčejného vlkodlaka – Vytí na měsíc a jiné...
The Fault in Our Stars
Looking for Alaska
The Star Rover
Všude kolem černý les
Deník úúúplně obyčejného upíra – Fakt
Divergent
Where She Went
Deník úúúplně obyčejného upíra
Martin Eden
Frankenstein
The Sea Wolf
If I Stay
The Diary of a Young Girl
City of Bones
Paper Towns
Where the Stars Still Shine
To All the Boys I've Loved Before


Ideal Alien's favorite books »

Stalkeři na Google+