Nahlížení: Podivný začátek - Dana Zahoříková

15:58

Autor: Dana Zahoříková
Vydání: Pevná vazba s přebalem
Nakladatelství: Cosmopolis
Počet stran: 280


Příběh nás zavádí do města Slepenec, kde to funguje trochu jinak, než jsme my, obyčejní smrtelníci, zvyklí. V šestnácti letech vám ředitelka školy, na kterou chodíte, určí vaši budoucí kariéru. V Megině připadě je to jedno z nejzvláštnějších povolání ve Slepenci. Nahlížení. Ve  městě začal řádit vrah, který má kupodivu zvláštní motiv. Zabíjí nahlížeče. Díky tomuto případu se Meg dozví, že má trošku jiný dar, než jaký mají ostatní. Ona slyší poslední myšlenky mrtvých. Ostatní nahlížeči čtou myšlenky.


Meg - hlavní hrdinka této knihy na mě nepůsobí nijak zvláštně. Celou knihu jsem ji brala jenom jako postavu. Nic víc mi nedala. S Meg jsem se místy příběhu ztotožňovala, ale někdy jsem si z jejích rozhodnutí musela trhat vlasy. 

Celou knihu proplétá laskavý humor, který mě nejednou hlasitě rozesmál. Co se ale týče autorčiného stylu psaní, musím podotknout, že je jednoduchý. Nad ničím nemusíte nijak zvlášť přemýšlet. Tím se ale dostáváme k nesrovnalostem. Občasná nelogičnost dějové linie je zavádějící. 
Další věc, kterou bohužel musím kritizovat jsou spoilery. Na vnitřním přebalu je jedna věta, která vám vyzradí příběh až do 130 stránek! Slyší poslední slova mrtvých... Dále bych také nedoporučovala číst obsah. Každá kapitolka je nazvána klíčovým spojením, tedy větou, která celou kapitolu shrne. Když si přečtete obsah najednou, všimnete si, že je to osnova. To, že jsem četla obsah je asi moje chyba, ale když já jsem zvyklá...

I přes všechny tyto negativní faktory, nemohu říci, že by mě kniha nebavila. Naopak! Kniha vás vtáhne do děje lusknutím prstu, takže v žádném případě nehrozí, že byste Nahlížení četli rok. Hrozně moc se mi líbilo, jak paní/slečna Zahoříková propojila názvy, které mohly vzniknout pouze v češtině (Sešlápnutá ulice, Slepenec,..) s anglicky pojatými jmény (Plumberblick, Gwenstock, Meg Bellová...). Knize to dodávalo jakýsi šmrnc a podtrhávalo to atmosféru smyšleného světa. 

Detektivní linie je poměrně kolísavá. Ze začátku měla opravdu vysoký potenciál, bohužel jak se kniha chýlila ke konci, ubralo se na její čtivosti a, jak jsem již zmiňovala, logičnosti. Nechápu, jak hlavní nahlížeči mohli případ s vraždou nechat dvoum šestnáctiletým dívkám a jejich mistrovi. 

Knihu spíše doporučuji nenáročným čtenářům, kteří hledají nějakou oddechovku. Kniha má i podtitul, což nejspíš znamená, že autorka si pro nás chystá další pokračování. Já jen doufám, že příští díl Nahlížení bude více propracován a že obsah bude méně okatý. Knihu si poté moc ráda přečtu.


Knihu Nahlížení si můžete zakoupit zde
Zlatý střed. 

Četli jste už Nahlížení?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Líbí se Ti blog? Staň se pravidelným čtenářem vpravo v panelu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Vaše Mimozemšťanka


MIMOZEMŠŤANKA DOPORUČUJE

6 komentářů

 1. :) Zní to hodně originálně, ale zároveň až moc oddechově :D Co si o takové knize myslet ? :D
  Skvělý článek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Ti :) :D Popravdě netuším, jak odpovědět. Ale je pravda, že jsem čekala, že kniha bude horší :D.

   Vymazat
 2. Hello lovely!
  I love your blog, great posts! Would you like us to follow eachother? I just started following you on GFC #101 please follow back! Let's keep in touch & support eachother :-) Have a nice day, greetings from Italy, Sonia Verardo
  http://www.trenchcollection.com/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Thank you ♥. Your blog is very nice! I love your photos ♥.

   Vymazat
 3. Awwwww, když jsem jí u tebe na Booxy našla v seznamu, myslela jsem, žes četla zase romantišku, ale tohle je omg! Hned pro ní letím :33

  OdpovědětVymazat
 4. Knihu jsem si nedávno pořídila a musím říct,že mě zatím moc neoslnila.

  OdpovědětVymazat

Mimozemšťané, děkuji za motivaci, které si nesmírně vážím.

Ideal's bookshelf: read

Zombie Blondýny
Steal Like an Artist: 10 Things Nobody Told You About Being Creative
Deník úúúplně obyčejného vlkodlaka – Vytí na měsíc a jiné...
The Fault in Our Stars
Looking for Alaska
The Star Rover
Všude kolem černý les
Deník úúúplně obyčejného upíra – Fakt
Divergent
Where She Went
Deník úúúplně obyčejného upíra
Martin Eden
Frankenstein
The Sea Wolf
If I Stay
The Diary of a Young Girl
City of Bones
Paper Towns
Where the Stars Still Shine
To All the Boys I've Loved Before


Ideal Alien's favorite books »

Stalkeři na Google+