Láska podle Shakespeara: Daniel a Aubrey - Guthrie Georgina

14:02Autor: Guthrie Georgina
Originál: The Weight of Words
Vydání: Pevná vazba s přebalem
Nakladatelství: Cosmopolis
Počet stran: 464 

Aubrey Priceové začíná poslední semestr jejího bakalářského studia na torontské univerzitě. Zdá se, že už brzy v poklidu dokončí svá studia Shakespearových děl. Pak se ale na katedře objeví nový asistent Daniel a Aubrey se do něj zamiluje. Ani jemu není chytrá, vtipná a nezávislá dívka lhostejná. Ale stále tu panuje jeden přísný zákaz vztahů mezi učitelem a studentkou. 


Ona je hezká, chytrá a má důvtip. On je dokonalý. Oba milují Shakespeara a literaturu. Ona se do něj zamiluje. On si jí všimne. Jak tento příběh může dopadnout? I přes velký potenciál předvídatelnosti na nás čeká spoustu háčků.


Knih se shakespearovským tématem, které se odehrávají v současnosti najdeme opravdu hodně. Jen si vzpomeňme na Gayle Forman a její Jen jeden den. Láska podle Shakespeara je, stejně jako Jen jeden den, postavena na shakespearovských verších a úryvcích. Stejně tak najdeme i spoustu knih, jejichž pointou je vztah mezi učitelem a studentkou. 

Příběh by měl pointou odkazovat na Romea a Julii a jejich zakázanou lásku. Bohužel za celou dobu, co jsem knihu četla, jsem tento fakt nepostřehla. Nenašla jsem jedinou shodnost mezi Romeem a Julií a Danielem a Aubrey, snad jen tu zakázanou lásku.

Musím se přiznat, že i přes odpor k románům tohoto typu, se mi kniha líbila. Na to, že má přes 400 stránek se četla neskutečně rychle. Autorka ke konci příběhu prohodila hlavní vypravěčku - Aubry, za Daniela, což jsem brala poměrně pozitivně, nýbrž mě už občas štvalo číst opakující se myšlenky Aubry. 

Také musím zdůraznit, že jsem se několikrát opravdu hodně zasmála. Mám ráda knihy, které mě dokážou hlasitě  rozesmát a paní Georgině se to povedlo opravdu mockrát!

I přes to, že je kniha více než předvídatelná, na nás čeká spoustu překvapení a věcí, které bychom si jen tak netipli nebo neodhadli. Musím se přiznat, že posledních cca 200 stránek jsem knihu četla bez přestání. 

Jak jsem již psala, někdy mě opravdu štvaly Aubryiny otravné myšlenky, ale stejně jsem si tuhle poměrně chytrou holku oblíbila. Daniela si asi nešlo neoblíbit. 

Tímto se ale dostáváme k tomu hlavnímu. Přišlo mi, že příběh byl hrozně moc nereálný. Přece takovéto pohádky neexistují. A když existují, tak jenom v Shakespearovi, ne? Nejspíš je to tím, že lidé rádi čtou o nereálných věcech, které by mohly jednou být skutečností.

No, ale mé názory na Lásku podle Shakespeara pramení pouze ze zkušeností s knihami, které jsou především jiného žánru. Nikdy mě moc romány pro ženy nelákaly, ale tuto extra oddechovou knihu jsem si nemohla nechat ujít☺.

Jen tak pro zajímavost, Láska podle Shakespeara (The Weight of Words) není jedinou knihou z pera Guthrie Georginy. Better Deeds than Words, The Truest of Words a The Record of My Heart jsou nejspíš pokračování k příběhu Daniela a Aubry. 
Myslím, že kniha splnila má očekávání. 

Knihu lze zakoupit zde.

3/5

Už jste slyšeli o novince Láska podle Shakespeara? Četli jste tuto knihu? 


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Líbí se Ti blog? Staň se pravidelným čtenářem vpravo v panelu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Vaše Mimozemšťanka

MIMOZEMŠŤANKA DOPORUČUJE

8 komentářů

 1. Zatím jsem knihu nečetla, ale mám ji v seznamu knih, na které nezapomenout :).
  Hezká recenze a moc hezké fotky!

  Kateřina
  trojtecka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) tak až se ke knize dostaneš, dej vědět, jak se ti líbí :). Děkuji moc! Vážím si toho, že se ti má recenze líbí :).

   Měj se moc hezky, Mimozemšťanka

   Vymazat
 2. Rovnako aj ja patrím k ľuďom, ktorí po románoch nesiahajú tak často. No predsa len sa raz za čas oplatí dopriať si nejakú oddychovku, ako je napríklad táto. Keď sa ten dej dá aspoň zhruba predvídať,no aj napriek tomu to človeka chytí a kniha je prečítaná raz dva. Ja napríklad práve čítam knihu s názvom Predtým ako som ťa poznala, hoci v pláne som to nemala.
  P.S.: Naozaj krásne fotky a pekná recenzia. ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Rovnako aj ja patrím k ľuďom, ktorí po románoch nesiahajú tak často. No predsa len sa raz za čas oplatí dopriať si nejakú oddychovku, ako je napríklad táto. Keď sa ten dej dá aspoň zhruba predvídať,no aj napriek tomu to človeka chytí a kniha je prečítaná raz dva. Ja napríklad práve čítam knihu s názvom Predtým ako som ťa poznala, hoci v pláne som to nemala.
  P.S.: Naozaj krásne fotky a pekná recenzia. ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Tiež taký žáner nie je moja šialka kávy, ale ako oddychovka po ťažkej literatúre, či po ťažkom týždni v práci môže uspokojiť. Viem si predstaviť pohár vína v jednej ruke, túto knihu v druhej a nohy vyložené. Človek aspoň vypne. I keď tiež mám radšej ak kniha prekvapí nejakým šokom na záver a ja som potom nútená premýšľať, ale niekedy je lepšie nechať veci iba plynúť. Tak super odporúčanie na ťažké dni. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Zítra ji začnu číst, tak jsem zvědavá jak zaujme mě :-)
  Pěkný večer :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Tato kniha mě na jednu stranu hrozně láká, ale na druhou se bojím, že to není nic moc pro mě... Uvidíme, zda si k ní někdy najdu cestu :) Každopádně moc hezká recenze :) Přeji Ti hezký večer :)

  OdpovědětVymazat
 7. Moc pěkná recenze! Knihu taky teď budu číst, tak uvidím, jak se mi zalíbí... :)

  OdpovědětVymazat

Mimozemšťané, děkuji za motivaci, které si nesmírně vážím.

Ideal's bookshelf: read

Zombie Blondýny
Steal Like an Artist: 10 Things Nobody Told You About Being Creative
Deník úúúplně obyčejného vlkodlaka – Vytí na měsíc a jiné...
The Fault in Our Stars
Looking for Alaska
The Star Rover
Všude kolem černý les
Deník úúúplně obyčejného upíra – Fakt
Divergent
Where She Went
Deník úúúplně obyčejného upíra
Martin Eden
Frankenstein
The Sea Wolf
If I Stay
The Diary of a Young Girl
City of Bones
Paper Towns
Where the Stars Still Shine
To All the Boys I've Loved Before


Ideal Alien's favorite books »

Stalkeři na Google+