Václav Klaus - Zápisky a postřehy z cest

20:53


Autor: Václav Klaus
Vydání: Pevná vazba
Nakladatelství: Grada
Počet stran: 160

V této knize nám bývalý prezident Václav Klaus odhaluje své postřehy a zápisky ze svých 20 cest za poslední 3 roky. Setkat se zde můžeme například s úvodní Sicílií, Laosem, USA, Čínou, Mexikem nebo Ruskem. Ex prezident však nezapomněl skrz naskrz procestovat Evropu.

Jelikož jsem cestovatelský nadšenec, tak mě už podle názvu kniha zaujala. Moc ráda si pročítám všelijaké cestopisy. Zápisky a postřehy z cest je kniha, které je z části cestopisem. Obsahuje spoustu fotografií míst, o která bych se obyčejně nezajímala.

Při pročítání jednotlivých zápisků jsem autora obdivovala, jak dokáže v každou situaci použít správné slovní spojení. Žádné zdlouhavé texty o ničem, naopak zápisky jsou psány velmi stručně a výstižně. Zároveň si také autora cením, že si vždy stojí za svým názorem, je neústupný. Velmi často také pronáší komentáře k Evropské unii.

Václav Klaus se častokrát účastnil několika konferencí, kde působil jako řečník. Několikrát jsem se až divila, jak moc je ve světě pan Klaus známý a vážený. Byl vyznamenán i mnoho cenami, která mu byla v zahraničí udělena. Velmi často poukazuje na svoji nespokojenost s českou politikou a českým myšlením.

Já osobně se o politiku až tak nezajímám, ale tato kniha je psána velmi čtivě a autorovy komentáře ohledně politiky byly vždy na místě a vhod. Tudíž jsem z politické stránky neměla žádný problém.

Většina fotografií byla pořízena na místních konferencích, či seminářích. Zpravidla se na nich objevuje sám autor, což je podle mě normální. Některé fotografie dokonce fotil sám pan Klaus, což musím opravdu ocenit, nýbrž fotografie v knize jsou velmi dobré kvality.

Myslím, že kniha zaujme starší čtenáře a ty, co vyhledávají neovlivněné názory na politické situace. Václav Klaus nám zde totiž odhalil své myšlenky a informace, které by člověk jinde neměl šanci se dozvědět.

Knihu lze zakoupit zde.
Knihy GRADA.CZ
Knize dávám čtyři mimoně. 


Líbila se vám recenze? 
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Líbí se Ti blog? Staň se pravidelným čtenářem vpravo v panelu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Vaše Mimozemšťanka


MIMOZEMŠŤANKA DOPORUČUJE

8 komentářů

 1. Moje mamka má pane Klause moc ráda, pamatuju si, že když vydal minulé Zápisky z cest, jely jsme spolu dokonce i na jeho autogramiádu :) Ale vydání téhle knížky nás úplně minulo, škoda, byl by to skvělý dárek pro mamku k Vánocům, a tak mě alespoň pověřila, ať jí knížku koupím k narozeninám :) Každopádně jsem si ráda přečetla, že se ti knížka tak líbila, třeba jí dám šanci i já a přečtu si ji taky :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvůj komentář mě moc potěšil. Doufám, že tuto knihu pro mámu seženeš a že se jí bude líbit. :) V knize jsem určitě našla spoustu zajímavých věcí.

   Vymazat
 2. O téhle knížce jsem ani nevěděla. Vždycky u tebe narazím na něco nového, to se mi strašně moc na tvém blogu líbí ! Jsem ráda, že čteš co tě zajímá a ne to, co čtou ostatní :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc ti děkuji za komentář, vážím si ho ☺. Čtu knihy, které jsou pro mě přínosem. ☺

   Vymazat
 3. Musím uznat, že je to můj oblíbený politik a co se týká vyjadřování, tak současný prezident se s ním vůbec nemůže srovnávat. Pan Klaus má zkrátka pořád svůj šmrnc a ví, jak kdy co říct.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na tvůj komentář odpovím stroze. Souhlasím! ☺

   Vymazat
 4. Knížka vypadá zajímavě, zaujala mě :-)

  OdpovědětVymazat
 5. mám rada cestopisy rôznych podôb, a toto znie veľmi zaujímavo :)

  OdpovědětVymazat

Mimozemšťané, děkuji za motivaci, které si nesmírně vážím.

Ideal's bookshelf: read

Zombie Blondýny
Steal Like an Artist: 10 Things Nobody Told You About Being Creative
Deník úúúplně obyčejného vlkodlaka – Vytí na měsíc a jiné...
The Fault in Our Stars
Looking for Alaska
The Star Rover
Všude kolem černý les
Deník úúúplně obyčejného upíra – Fakt
Divergent
Where She Went
Deník úúúplně obyčejného upíra
Martin Eden
Frankenstein
The Sea Wolf
If I Stay
The Diary of a Young Girl
City of Bones
Paper Towns
Where the Stars Still Shine
To All the Boys I've Loved Before


Ideal Alien's favorite books »

Stalkeři na Google+