Děti, které přežily Mengeleho - Eva Mozesová Korová, Lisa Rojanyová Buccieriová

18:50


Autor: Eva Mozesová Korová, Lisa Rojanyová Buccieriová 
Originál: Surviving the Angel of Death¨
Vydání: Pevná vazba
Nakladatelství: Grada
Počet stran: 224


Dvojčata Eva a Miriam, židovky, jsou společně s rodiči poslány do koncentračního tábora v Osvětimi, kde měly zemřít. Díky pevné vůli, která nepochybně nechyběla ani jedné z dívek, však Osvětim přežily. Přežily díky svému identickému vzhledu, který zaujal především Anděla Smrti. Eva a Miriam se s námi v knize děli o své nezapomenutelné vzpomínky.


Dnes je 27.1.2016. Přesně před 71 lety osvobodila Rudá armáda koncentrační tábor v Osvětimi. 

Někoho s tak pevnou vůlí, jako je Eva Mozesová Korová, jsem ještě nikdy nepoznala. Vůle žít, Evu donutila, aby se postarala o svoji mladší sestru, která byla její neoddělitelná polovina. Jelikož miluji historii, hlavně v období  2. světové války, tak mě tato kniha obohatila o spoustu nových informací a zkušeností člověka, který to všechno opravdu prožil

Hned mezi prvními kapitolami mi bylo neskutečně líto obou dvojčat. Proč si nevinné malé děti zasloužily takový osud? Vždyť i dospělí byli nevinní. Nikomu nic neudělali. Jenom kvůli svému původu byli masově vyvražďováni. Ti, kteří nebyli posláni do plynu, byli 'pokusnými králíky' doktora Mengeleho, který se snažil zjistit, jak zvýšit porodnost dvojčat

Ani po osvobození Osvětimi Eva s Miriam neměly klidný a bezstarostný život. Vrátily se domů, kde na ně čekalo mnoho zvratů, které obtížně, ale úspěšně zdolaly. Eva Mozesová Korová  doktoru Mengelovi za to vše, co jí a ostatním milionům židů provedl, odpustila. Roku 1985 založila organizaci, jež pomáhá lidem, kteří přežili pokusy Anděla Smrti.

Jsem přesvědčena, že by tato kniha bavila 98% z vás. Kvůli svým velkým písmenům a čtivosti jsem knihu přečetla za jedno odpoledne. Nemusím vám ani psát, jak moc byl příběh poutavý. Jediné, co mě trochu zmátlo bylo to, že jsem čekala, že Eviny pocity budou více podrobné. Na konci knihy na nás pak čekají dobové fotografie, jejichž ukázku tu najdete také. 

Jsem velmi vděčna za to, že jsem si knihu přečetla. Ujasnila mé názory a posbírala jsem další informace, které jsem doposud nevěděla. Jestli vás stejně jako mě kniha zaujala, můžete si ji koupit v nakladatelství Grada, edice Cosmopolis. 
Knize rozhodně dávám 5 mimoňů!

Knihu lze zakoupit zde.
Knihy GRADA.CZ

MIMOZEMŠŤANKA DOPORUČUJE

6 komentářů

 1. Kniha vypadá velice zajímavě, určitě si jí chci přečíst. Moc pěkná recenze. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Knihu mohu jen doporučit:) Děkuji!

   Vymazat
 2. Knížku jsem objevila teprve nedávno, ale rozhodně si ji chystám přečíst! :) Věci z historie mě zajímají. Děkuji za recenzi :)

  OdpovědětVymazat
 3. Druhá světová je v literatuře hodně používaným tématem a o Mengelem mám mít projekt takže možná.....

  OdpovědětVymazat
 4. Tahle kniha vypadá dobře, jelikož mě baví druha světová a celkově historie a životopisy lidí, kteří našli v sobe odvahu napsat o něčem, co pro ně lehce nebylo, myslím si, že táhl kniha stoji za přečtení :-)

  OdpovědětVymazat

Mimozemšťané, děkuji za motivaci, které si nesmírně vážím.

Ideal's bookshelf: read

Zombie Blondýny
Steal Like an Artist: 10 Things Nobody Told You About Being Creative
Deník úúúplně obyčejného vlkodlaka – Vytí na měsíc a jiné...
The Fault in Our Stars
Looking for Alaska
The Star Rover
Všude kolem černý les
Deník úúúplně obyčejného upíra – Fakt
Divergent
Where She Went
Deník úúúplně obyčejného upíra
Martin Eden
Frankenstein
The Sea Wolf
If I Stay
The Diary of a Young Girl
City of Bones
Paper Towns
Where the Stars Still Shine
To All the Boys I've Loved Before


Ideal Alien's favorite books »

Stalkeři na Google+